FORUM CHRYSLER 300 Strona Główna FORUM CHRYSLER 300
Strona główna Chrysler300.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Hosting
Autor Wiadomość
Osfald 
Moderator
Klubowicz

marka: Jeep GC
model: Overland
rok: 2014
pojemność: 3.0
LPG: NIE
Wysłany: |30 Maj 2017|, o 08:54   Hosting

Niemiecki dostawca hostingu 1and1 wycofuje się z polskiego rynku... ja i wielu moich klientów korzystaliśmy z ich usług. Obecnie stoimy przed dylematem wyboru nowego dostawcy.
Być może korzystacie z usług hostingowych (wiem, że kilka osób na pewno korzysta :P ) i moglibyście polecić sprawdzonego, w miarę taniego (cena nie jest priorytetem) innego dostawcę takich usług?

Chodzi głownie o WWW (PHP, SQL), skrzynki pocztowe i przestrzeń dyskową. Jeśli firma oferowałaby jakiś fajny generator stron byłoby to dodatkowym atutem.

misiekkk 
Trener

marka: Chrysler
model: 300C
rok: 2008
LPG: Nie
Wysłany: |30 Maj 2017|, o 10:35   

OVH - używam kilka lat i sprawdza się u mnie najlepiej ( korzystam jeszcze z 3 innych ale ich może nie będę wymieniał ;-) )

losiu 
Oblatywacz

pojemność: 5.7
Wysłany: |30 Maj 2017|, o 11:20   

Aktualnie korzystam z MyDevil i jak narazie nie mogę zbytnio narzekać, jednak nie kontroluję serwera bo supportem zajmują się chłopaki ode mnie a i tak nie jest on wykorzystywany w stu procentach więc nie mam pojęcia jak się sprawuję przy dużym ruchu i kombajnach.

Site5 - korzystałem z ich usług lata temu, serwer był bardzo mocny, ponieważ uruchomiliśmy na nim ogromny serwis umożliwiający hostingowanie muzyki cyfrowej i pików wideo bez żadnych limitów łącznie z playerem online, dostaliśmy wtedy dedykowany serwer o pojemności 100TB i stałym supportem, pojemność możliwe, że była fikcyjna ponieważ my zapełniliśmy tylko 500GB, gdzie i tak połowa była powielana ponieważ wszystkie foldery były automatycznie zipowane a pliki zip otwierane na serwerze aby była możliwość ściągania muzyki w postaci całego albumu lub pojedynczych plików .mp3

spion 
Oblatywacz

model: 300c SRT-8
rok: 2006
pojemność: 6.1
Wysłany: |30 Maj 2017|, o 11:42   

Osfald - jak dużych zasobów potrzebujesz? To może być serwer współdzielony? Czy potrzebujesz jakiś cloud/dedykowany?

Osfald 
Moderator
Klubowicz

Wysłany: |30 Maj 2017|, o 12:21   

Zdecydowanie współdzielony. Chodzi o nierozbudowane, informacyjne strony firmowe z jakimś flashem (kilka tyś odwiedzin miesięcznie) i skrzynki mailowe 2GB (mniej więcej dla 100 osób).

spion 
Oblatywacz

model: 300c SRT-8
rok: 2006
pojemność: 6.1
Wysłany: |30 Maj 2017|, o 13:38   

No to w takim wypadku do OVH które już zostało wymienione dodałbym jeszcze linuxpl.com Ich strona nie wygląda zbyt atrakcyjnie, ale mają dobre ceny i z hostingiem nie ma problemu :)

lutecki 
Mentor

Wysłany: |4 Cze 2017|, o 11:50   

OVH ma spore ograniczenia, które nie zawsze ale w niektórych sytuacjach mogą uniemożliwić korzystanie z hostingu. Siedzę trochę w tej branży (nie hostingu ale programowania), korzystałem z wielu różnych hostingów - zarówno wspóldzielonych jak i dedykowanych. Z czystym sumieniem polecę wszystkim (na hosting współdzielony) futurehost.pl

Od 2 lat stoi tam wiele usług moich firm, łącznie z centralami telefonicznymi, CDN'ami i powiem Wam że takiej stabilności to nie widziałem. Inna sprawa, że FH pomaga i konfiguruje serwery w niestandardowych konfiguracjach jeśli jest taka potrzeba.

misiekkk 
Trener

Wysłany: |4 Cze 2017|, o 23:17   

Jakie ograniczenia OVH masz na myśli ?
Używam ich od kilku lat, niektóre hostingi dość intensywnie i nie spotkałem się jeszcze z żadnymi.
Nie żebym ich przesadnie reklamował - ale mam teraz do uruchomienia kilka nowych serwisów i też chciałem to zrobić na OVH - ale po Twoim poście zacząłem się zastanawiać.

Co do linuxpl.com - sam nie używałem, ale serwisowałem kilka usług na nich postawionych i jestem pod wrażeniem obsługi - na wszelkie problemy odpowiedź błyskawiczna i za każdym razem sensowna i konstruktywna. Duży plus.
Co do wydajności i stabilności - mam za mało danych aby jednoznacznie określić.

lutecki 
Mentor

Wysłany: |5 Cze 2017|, o 13:48   

OVH nigdzie nie pisze, ale bardzo tną ruch wejściowy do nich. Nie zrobisz nic na zewnętrznej bazie danych, bo albo będzie łączyło każde połączenie po kilkanaście sekund albo timeout wyrzuci. Strasznie się z nimi o to pożarłem ponad rok temu, oczywiście pieniędzy nie oddali i kazali się je^*#ć.

Tego typu smaczków było więcej, teraz już dokladnie nie pamiętam, ale jeśli chcesz korzystać z zewnętrznych zasobów to słabo to będzie działało albo wręcz wcale.

misiekkk 
Trener

Wysłany: |5 Cze 2017|, o 17:07   

Dzięki za info.

Moje projekty zawsze staram się lokować w całości u jednego dostawcy, więc nie miałem takiego przypadku jaki opisujesz, ale dzięki za ostrzeżenie.

Będę miał to na uwadze.

lutecki 
Mentor

Wysłany: |5 Cze 2017|, o 21:04   

Ja też się staram lokować w jednym miejscu, ale nie wszystkie usługi da się fizycznie postawić w moim przypadku, dodatkowo bazy danych ze względu na współpracę z agencjami rządowymi muszą być w wyznaczonych miejscach.

Osfald 
Moderator
Klubowicz

Wysłany: |6 Cze 2017|, o 23:15   

Po kilku analizach wybraliśmy na najbliższy rok OVH.

adrian223 
nowy

marka: fiat
model: marian
rok: 2001
pojemność: 211
LPG: 312
Wysłany: |25 Paź 2017|, o 10:52   

Dzieki za pomoc ;)

Odpowiedz do tematu