Ebay włamanie na konto - oszuści !!

Dział dotyczący zasad Forum Chrysler 300
Awatar użytkownika
Wojdat
Klubowicz
Miejscowość: Lublin
Auto: Dodge
LPG: Tak

Ebay włamanie na konto - oszuści !!

Post autor: Wojdat » 2016-10-19, 20:25

Pisze to dla przestrogi co mnie dziś spotkało
Uratowało mnie to ze wszystkie transakcje internetowe mam powiadomienie na maila ,a pocztę w telefonie

Ebay.com , myślę ze nie jeden z Was korzysta i ma konto , a płatności robicie za pomocą Pay Pala , który jest spięty z kontem bankowym

Dostaję dzisiaj o 14:51 maila z potwierdzeniem zakupu czegoś kupionego na Ebay 450$ ,
nie dziwi mnie jeszcze ten mail bo spotykam się przynajmniej raz w miesiącu z oszustami ..
Przeglądam maila i zadziwiająco wygląda na oryginał .
mija pare minut 14:56 kolejny mail z potwierdzeniem dokonanego przelewu z konta Pay pal na sumę 450$

no i tu już mi się kontrolka zapaliła !!!
szybko wchodzę w historię zakupów Ebay i widzę ze kupiłem coś za 450$

zmiana planów i szybka jazda do biura do komputera , w miedzy czasie telefon do Mbanku chce zablokować konto , oczywiście w takim momencie nie pamiętam numerycznego kodu i hasła ...
Pani uznaje to za sytuację nietypową i mi pomaga , lecz to trwa dość długo , w miedzy czasie dojeżdżam do biura (na 6 piętro wbiegłem szybciej niż winda jeździ)
Ok zablokowane !!
ale w miedzy czasie 15:16 kupuje kolejne coś za 120$ ,
płatność przechodzi o 15:31 !!

Nie pamiętam dokładnie ale konto zablokowałem o 15:34

15:38 kolejny zakup za 220$ lecz już płatność nie wyszła ufffff

W niecałe pół godziny ukradziono mi 450$ i 120$
myślę że został bym wygolony do końca gdybym nie miał info na telefon !!!
REMONTY SILNIKÓW 5.7 HEMI
kontakt : 607-11-11-21
email: wojciech.lichocki@gmail.com

Awatar użytkownika
Osfald
Moderator
Miejscowość: Gliwice
Auto: VW ARTEON
Rocznik: 2019
LPG: Nie

Post autor: Osfald » 2016-10-19, 20:31

Nie wiem jak Ty ale ja mam do PayPal-a i do kart podwiązane konto na którym nie składam prawie nic do momentu, kiedy nie jestem pewny, że chcę coś kupić. Jeśli nie ma możliwości kupowania na kredyt to jest to bardzo sprawny mechanizm obronny...

Awatar użytkownika
darekj
Trener
Miejscowość: Rzeszów

Post autor: darekj » 2016-10-31, 11:46

I jak sprawa tego włamania na konto? Udało się odzyskać pieniądze?

PayPal z tego co pamiętam to ma jakieś zabezpieczenia i jeśli nie dostałeś towaru to powinni zwrócić pieniądze. Jestem ciekaw czy w systemie jest jakaś dziura, która rzeczywiście pozwoliła na kradzież tych pieniędzy.

Awatar użytkownika
Wojdat
Klubowicz
Miejscowość: Lublin
Auto: Dodge

Post autor: Wojdat » 2016-10-31, 14:00

Odzyskałem po 10 dniach telefonów , składania paru reklamacji od reklamacji i oczywiście na pracowników którzy mnie obsługiwali telefonicznie .

Najgorsze odpowiedzi to z Ebaya , odpowiadają mailowo za każdym razem inny człowiek i zamiast rozwiązywać problem to piszą bym się nie martwił i są szczęśliwi ze do nich się zgłosiłem !!!

tragedia , puste maile nic nie znaczące !!

Pay pal - pierwsza odpowiedz ze nic się nie stało , sprawdzili i wszystko OK !!
I wtedy rozpętałem burzę !!!!
panie do których dzwoniłem codziennie już mnie znały , i chyba całe centrum telefoniczne zapamiętało kto to jest Wojciech Lichocki !!!

Oczywiście mój Mbank tez olał sprawę , choć zgłosiłem się do nich pierwszych
Tak zadziałali ale 12 dnia po zgłoszeniu , zablokowali mi wszystkie dostępy do konta i Pay pala , bo zgłosiłem włamanie na konto .

Nikt mi jeszcze nie wytłumaczył jak to się stało , a będę tego dociekał
Zresztą zgłosiłem sprawę tez na Policję

Niestety przyznam ze zaczynałem być niemiły , ale odzyskałem swoje pieniądze
REMONTY SILNIKÓW 5.7 HEMI
kontakt : 607-11-11-21
email: wojciech.lichocki@gmail.com

Rudiks
nowy
Miejscowość: szczecin

Post autor: Rudiks » 2016-11-07, 23:37

Słowo klucz : chargeback, proponuję wygooglować. W skrócie, masz 120 dni na cofnięcie każdej transakcji PayPal. Jeśli robisz to bezpodstawnie, grożą Ci pewne konsekwencje, ale ogólnie chargebacku dokonuje operator karty powiązanej z kontem, a oni z zasady stają po stronie właściciela karty. Czyli - jeżeli coś kupiłeś a się rozmyśliłeś i sprzedający poniósł koszty, to ma prawo się odwołać od chargebacka i ma szansę wygrać, a przynajmniej wywalczyć zwrot poniesionych kosztów... Jeśli ktoś włamuje Ci się na konto po czym kupuje lewy towar, to sprzedający z zasady też jest lewy - ergo- nie będzie się odwoływał od chargebacka....

A swoją drogą fakt, ja mimo tych zabezpieczeń też nie ufam Ebay ani nawet PayPal, i nawet jeżeli podpinam tam swoją kartę lub konto, to tylko na czas dokonywanej transakcji, po czym odrazu usuwam te dane, żeby nikt nie mógł nic na nie kupić... może mało komfortowe, ale za to pewne...

Awatar użytkownika
DaroWien
Klubowicz
Miejscowość: Bielsko-Biala/Wiedeń
Auto: 300c SRT8
Rocznik: 2008

Post autor: DaroWien » 2016-11-19, 22:57

Dobrym rozwiazaniem jest jak pisze Osfald, ja rowniez uzywam choc moze nie w Paypal teraz ale konta do platnosci elektronicznych, wszystko mam pobierane z konta na ktore dostaje wyplate, jednak co pozostaje w nadstan to przelewam na konto oszczednosciowe z ktorego nie robie zadnych przelewow a karty tez nie uzywam, tym sposobem kiedys dostalem wezwanie do zaplaty za energie elektryczna poniewaz nie mogli mi pobrac pieniedzy, hmn 2900€ za prad za miesiac to troche duzo :565: jak sie okazalo normalnie place 39€ miesiecznie a przy rachunku wyrownawczym rocznym odpisali licznik mojej sasiadki i przypisali koszty mnie, a ze ona miala kilka tysiecy kWh wiecej zuzyte to dlatego taka kwota :D gdybym jednak mial oszczednosci na normalnym koncie pewnie bym zauwazyl brak kasy po kilku miesiacach dopiero

Awatar użytkownika
lipcio
Administrator
Miejscowość: Portland, OR
LPG: Nie

Post autor: lipcio » 2016-11-21, 07:23

do konta PayPal mozna zamowic token
nie zaloguje ci sie nikt na konto bez podania kodu
PayPal uzywam od jakichs 15 lat a token od prawie 10 lat i nigdy nie mialem problemow
Konrad

300m ABC -> http://goo.gl/0dMQN
co, jak i czym -> http://goo.gl/bgXqY

ODPOWIEDZ