Popychacze? anewki? Niskie cisnienie oleju na rozgrzanym?

Najbliżsi kuzyni 300m.
MasT
nowy
Miejscowość: Warszawa

Popychacze? anewki? Niskie cisnienie oleju na rozgrzanym?

Post autor: MasT » 2017-12-28, 12:33

Cześć,
mam problem. zaczęło mi stukać w silniku (zarówno na zimnym i rozgrzanym), byłem w 2 warsztatach. Diagnoza - popychacze. Wiec zabrałem się do roboty, wymieniłem cały komplet i bajka, nastała cisza... na 100km. po tych 100km na zimno dalej jest fajnie i cicho, a po rozgrzaniu zaczyna klepać tak samo jak wcześniej. Dodam że stuki ewidentnie dochodzą z góry, wiec odrzucałem panewki (zwłaszcza że mają ledwo 3 lata i może 10kkm).
W linku jest nagranie tego jak to stukało przed wymianą popychaczy, ale obecnie jest w zasadzie to samo.
https://youtu.be/l3gZdM7cYo8
Zastanawiam się czy to nie kwestia rozgrzania się oleju przez co spada ciśnienie (przed wymianą oleju kontrolce zdarzało się mrugnąć jak stałem z zapiętym biegiem, po wymianie w ogóle nie ma tego problemu), ale nie wiem co jest za to odpowiedzialne, czy pompa, czy zawór w pompie, czy czujnik?

wieslaw
Klubowicz
Miejscowość: krakow
Auto: T&C
LPG: Tak

Post autor: wieslaw » 2018-01-08, 16:06

czy temat aktualny ,czy rozwiązałeś problem , napisz coś , albo zadzwoń do mnie, piszesz że panewki wymieniane ,ale jak , każda awaria hydro popychaczy idzie z braku odpowiedniej ilości dostarczanego oleju i ciśnienia oleju , a tym bardziej masz dowód ,że wymiana popychaczy nie pomogła , bez usunięcia przyczyny , jak opisywałem w innych postach taki temat w kilku autkach przerabiałem
tel. 661333935 e-mail wikopol@op.pl kraków
REMONTY SILNIKÓW CHRYSLERA 2.7,3,2,3.3,3.5,3.8,4.0 4.7,5.7

ODPOWIEDZ