Czy skrzynie biegów z różnych roczników się różnią?

Najczęściej spotykane awarie i inne przygody oraz pomysły na pozbycie się ich. Jak to się robi...
sivybil
nowy
Miejscowość: gliwice
Kontakt:

Czy skrzynie biegów z różnych roczników się różnią?

Post autor: sivybil » 2019-08-29, 07:37

Witam. Mam 300m z 2002r moje pytanie czy skrzynie biegów (lub też sprzęgła) czymś się różniły w zależności od roczników? Dostałem informacje od mechanika, że do mojego samochodu musi być to skrzynia po lifcie? Prawda to? A jeśli tak to od którego rocznika skrzynia podejdzie do mojego modelu? Z góry dzięki za odpowiedzi.
P.S Poszukuje mechanika od skrzyń na terenie śląska (czym bliżej gliwic tym lepiej)

Awatar użytkownika
JEDI_V
Trener
Miejscowość: Nakło Śląskie

Re: Czy skrzynie biegów z różnych roczników się różnią?

Post autor: JEDI_V » 2019-08-29, 10:11

Chrysler 300M 1999 3.5 EU LPG by Luky
Dodge Durango 1998 5.9 LPG

Awatar użytkownika
Prankster
Trener
Miejscowość: Głogów. Aktualnie Oława
Auto: Special 300M
Rocznik: 2002
LPG: Tak

Post autor: Prankster » 2019-08-29, 12:59

sivybil pisze:
2019-08-29, 07:37
Witam. Mam 300m z 2002r moje pytanie czy skrzynie biegów (lub też sprzęgła) czymś się różniły w zależności od roczników? Dostałem informacje od mechanika, że do mojego samochodu musi być to skrzynia po lifcie? Prawda to? A jeśli tak to od którego rocznika skrzynia podejdzie do mojego modelu? Z góry dzięki za odpowiedzi.
P.S Poszukuje mechanika od skrzyń na terenie śląska (czym bliżej gliwic tym lepiej)
Ja mam 300m special z 2002. Do tej pory wsadziłem skrzynie od rocznika 2000 i 2004. Tylko, że 2004 miał silnik 2.7 więc tylko podmienilem wiązkę i gitara.
Bez różnicy. Wszystko pasowało.

Awatar użytkownika
rafusus
Klubowicz
Miejscowość: Kościelec

Post autor: rafusus » 2019-09-02, 17:53

Zbieram się powoli do wymiany skrzyni (w całości lub tylko poszczególne elementy ;D). Powiedz mi proszę Prankster, czy dużo zachodu z przekładką skrzyni biegów jest? Jakieś myki lub ostrzeżenia?
Z mechaniką nie mam problemu, ale jestem domorosłym hobbystą :) Z zapleczem :] ALe czasami brakuje pomyslu :)
Chrysler LHS'99 3.5L USA + STAG LPG / Gurtner Black LUX / Barracuda
Polonez Truck Roy'99 1.6i
Służbowy: Mercedes Actros '14

Awatar użytkownika
Prankster
Trener

Post autor: Prankster » 2019-09-04, 11:33

rafusus pisze:
2019-09-02, 17:53
Zbieram się powoli do wymiany skrzyni (w całości lub tylko poszczególne elementy ;D). Powiedz mi proszę Prankster, czy dużo zachodu z przekładką skrzyni biegów jest? Jakieś myki lub ostrzeżenia?
Z mechaniką nie mam problemu, ale jestem domorosłym hobbystą :) Z zapleczem :] ALe czasami brakuje pomyslu :)
Na początek postaraj się wybić przeguby od strony skrzyni. Ja miałem zapieczone i nie dało rady ich na samochodzie wywalić. Tak ogólnie myślę, że nie ma nic ciężkiego. Mi samemu zajęło zrzucenie i włożenie, jakieś 8 godzin. Powypinaj wszystkie wtyczki. Na górze skrzyni będzie wtyczka od elektrozaworów, ona jest chyba przykręcana na dyszke, jeśli dobrze pamiętam. Przewód od sondy jest mocowany do skrzyni też od góry. Uważaj na czujnik położenia wału, też go sobie wcześniej wykręć. Od góry zdemontuj sobie podszybie, ja za pierwszym razem ściągałem bez demontażu, jest gorzej.
To tak na szybko, jeśli sobie coś przypomnę to napisze
Powodzenia!

Awatar użytkownika
rafusus
Klubowicz
Miejscowość: Kościelec

Post autor: rafusus » 2019-09-04, 19:56

Dzięki za odpowiedź :)
Kurcze, ja niosłem skrzynię z ojcem i Ci powiem, że ciężka jak cholera jest :D Jeśli dałeś radę ją sam zdjąć i założyć to szacun :)
Ostatnio wymieniałem żonie sprzęgło w Matizie i skrzynie można było jedną ręką trzymać ;D Gdyby tylko było tam więcej miejsca to uznałbym to za bardzo łatwą robotę :) W Chryslerze to znowu gabaryt skrzyni mnie przeraża - żeby nie było że odkręcę jedną ostatnią śrubę i skrzynia ze mnie zrobi człowieka niższego o półmetra :D
Chrysler LHS'99 3.5L USA + STAG LPG / Gurtner Black LUX / Barracuda
Polonez Truck Roy'99 1.6i
Służbowy: Mercedes Actros '14

Awatar użytkownika
Prankster
Trener

Post autor: Prankster » 2019-09-07, 20:19

rafusus pisze:
2019-09-04, 19:56
Dzięki za odpowiedź :)
Kurcze, ja niosłem skrzynię z ojcem i Ci powiem, że ciężka jak cholera jest :D Jeśli dałeś radę ją sam zdjąć i założyć to szacun :)
Ostatnio wymieniałem żonie sprzęgło w Matizie i skrzynie można było jedną ręką trzymać ;D Gdyby tylko było tam więcej miejsca to uznałbym to za bardzo łatwą robotę :) W Chryslerze to znowu gabaryt skrzyni mnie przeraża - żeby nie było że odkręcę jedną ostatnią śrubę i skrzynia ze mnie zrobi człowieka niższego o półmetra :D
Zdałem ja sam najlepszym sposobem. Odsunalem sie, pchnąłem i poleciała w kanał :)). Wniesienie samej skrzyni do kanału po troszku jakoś poszło. Ja ustawiłem sobie deski z lewarkami. Kolega pomógł dźwignąć na dechy. Podłożyłem lewarki i myk do góry.
Niestety wtedy miałem tylko kanał. Teraz na warsztacie podnośnik i moment.
Dasz radę. Tylko naprawdę na spokojnie. Jak nie wybijesz przegubów to ściągnij gumę razem z półosią i wybij je jak będzie skrzynia na ziemi.

ODPOWIEDZ