!!! meritum22 - Uwaga oszust !!!

Oferty kupna aut, części i innych akcesoriów.
Awatar użytkownika
m4ni3k
Klubowicz
Miejscowość: WE
Kontakt:

Post autor: m4ni3k » 2012-01-19, 15:39

popieram ASa w tym co pisze, niestety przechodziłem też tą drogą
w cholere kasy, dwa czy trzy lata ciągania, a efekt - szkoda gadać...

stasheck
Trener
Miejscowość: Kraków

Post autor: stasheck » 2012-01-20, 09:34

A.S.: nie zachwycaj się tak amerykańskim prawem, tam wygrywa ten, kto droższego adwokata wynajął - bo droższy adwokat ma więcej przydupasów, którzy dla niego przegrzebią 2000 precedensów z ostatnich dwustu lat i udowodnią, że akurat Twoja sprawa jest podobna do tej z 1791 roku o np. kradzieży konia z dyliżansu.

ALBEX
Mentor
Miejscowość: Marki

Post autor: ALBEX » 2012-01-20, 16:56

A.S. - ja "sąduję" się od 12 lat i nic... wiem co masz na myśli i rozumiem twoje rozgoryczenie ale...
nie ty jeden
nic na tobie nie zarobili /oprócz adwokata/ tylko wydali w ch... kasy w kosmos
amerykańskie prawo nie jest takie super. kara szybsza i nieuchronna lecz sposób przeprowadzania procesów to czasem masakra.
żywotnie interesuję się prawem karnym i zmianami. nie jest to system doskonaly.
a u nas? a u nas cóż... sąd jest niezawisły...
Kupię ładną cegłę!

Awatar użytkownika
Humvee
Oblatywacz
Miejscowość: Katowice

Post autor: Humvee » 2012-01-20, 19:49

stasheck pisze:...do tej z 1791 roku o np. kradzieży konia z dyliżansu.
hahahaha dobre :564:

Awatar użytkownika
lipcio
Administrator
Miejscowość: Portland, OR
LPG: Nie

Post autor: lipcio » 2012-01-20, 21:24

przypominam, ze ten watek nie jest o tym kto z kim sie procesuje i ile mu to czasu zajelo - celem tego watku jest wymiana informacji zwiazanych z zaistanialymi oszustwami na forum
Konrad

300m ABC -> http://goo.gl/0dMQN
co, jak i czym -> http://goo.gl/bgXqY

Awatar użytkownika
ponti
Oblatywacz
Miejscowość: slaskie

Post autor: ponti » 2012-08-12, 21:06

Witam.
Czy mareketc jest naszym forumowiczem bo dostałem dziwna wiad na maila o sprzedarzy
czesci po wplacie na konto_
Pozdrawiam
obecnie chrysler 300m 3,5, Chevrolet MC,
poprzednio Lexus SC300,Chrysler LHS,BMW e-38-740,Chrysler 300m 2,7
Nareszcie upragniony powrót do 300 emki

Awatar użytkownika
Cezary Czapski
Moderator
Miejscowość: Biała Podlaska
Auto: 3OOM 3.5
Rocznik: 2001
LPG: Tak

Post autor: Cezary Czapski » 2012-08-12, 21:48

ponti pisze:Czy mareketc jest naszym forumowiczem bo dostałem dziwna wiad na maila o sprzedarzy czesci po wplacie na konto
mareketc
Ostatnia wizyta: Dzisiaj 17:30 (Minut: 8)
Wizyt: 1 Łączny czas wizyt Minut: 8

Zarejestrował się chyba tylko po to. Proszę nie korzystać z tego typu ofert.
Sprawdzeni sprzedawcy np. z allegro, czesci-usa.com.pl, amerykany.pl... wysyłają towar o znacznej wartości po jednym telefonie nie żądając żadnej wpłaty, zaliczki, czy zastawu.
Sama forma złożenia oferty daje do myślenia.

Awatar użytkownika
ponti
Oblatywacz

Post autor: ponti » 2012-08-12, 23:14

Mnie na takie numery nie weźmie ja kupuje tylko na amerykany.pl lub na allegro no ale tą akurat część nie mają nigdzie i zadałem pytanie czy ktoś może nie posiada.

Awatar użytkownika
lipcio
Administrator

Post autor: lipcio » 2012-08-13, 02:52

ponti mozesz mi podeslac na priva co ci dokladnie wyslal?
prosze rowniez o kontakt inne osoby, do ktorych sie zwrocil
narazie mareketc ma zakaz pisania na forum ale jesli sie potwierdza domysly bedzie ban
Konrad

Enmicasa
Klubowicz
Miejscowość: Północny-wschód

Post autor: Enmicasa » 2012-08-13, 07:26

Mi też nie ufano na początku :) Jednak wysyłanie za pobraniem troszkę uspokoiło kupujących ponieważ nic nie ryzykowali, nie prosiłem o przedpłaty na wysyłkę ponieważ uważam że jak kogoś nie stać na koszt wysyłki do 20 zł to niech się nie bierze za sprzedaż czegokolwiek. Wysyłając za pobraniem mam ten komfort że jak nawet nie dojdzie do adresata to kupujący nie traci żadnych pieniędzy a jakby wpłacił choć złotówkę to byłby już trochę żal że pewnie chciałem oszukać czy coś. Oczywiście za każdym razem liczę na rozsądek i uczciwość kupującego że odbierze tą paczkę i nie poniosę strat związanych z kilkakrotną wysyłką.
Reasumując, jeżeli ktoś nowy nie może mi czegoś wysłać za pobraniem bez przedpłat to nie ma wogóle o czym mówić, nie kupuję od niego nic nawet jakby miał rewelacyjnie tanio.

marek1234
Oblatywacz
Miejscowość: piła

Post autor: marek1234 » 2014-01-20, 22:49

Witam kolegów.Chciałbym was ostrzec odnosnie chryslera 300c.Ostatnio pojawila sie oferta na otomoto za 15000tys z francji cegly.Po sprawdzeniu okazalo sie ze to przekret.Niestety pare osob dalo sie nabrac z innymi markami i pieniadze przepadly.Dzis zauwazylem ze oferta pojawila sie na gratce,ogloszenie pare dni i znika.Za jakis czas znowu sie pojawia.Link do ogloszenia podaje.
http://moto.gratka.pl/tresc/chrysler-30 ... 26187.html
Jutro dzwonie do kuzyna z PG i moze jakos uda im sie wytropic wkoncu tych walkazy.

Kod: Zaznacz cały

link do aukcji musi być oddzielony spacjami, żeby można było kliknąć
Ostatnio zmieniony 2014-01-20, 23:02 przez marek1234, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lipcio
Administrator

Post autor: lipcio » 2014-01-21, 02:07

a mozesz napisac cos wiecej na czym polega ten przekret? zglosiles do Gratki?
Konrad

Awatar użytkownika
m4ni3k
Klubowicz
Miejscowość: WE
Kontakt:

Post autor: m4ni3k » 2014-01-21, 02:51

skoro ludzie stracili pieniądze to pewnie wpłacili zaliczki...
ktoś już pisał na forum o takim procederze

Awatar użytkownika
cymek
Klubowicz
Miejscowość: lwówek śląski
Kontakt:

Post autor: cymek » 2014-01-21, 11:03

Kiedys mialem kontakt z podobnym ogloszeniem, a mianowicie szukalem motocykla dla siebie i baaaardzo okazyjnie trafil sie Harley Davidson jakis tam custom jak z discovery... cena 17.000 wiec wiadomo napisalem zapytanie i po kilku minutach oddzwonil gosc, ktory powiedzial mi ze tak cena taka, bo moto stoi w irlandii i trzeba go na wlasna reke przywiezc, jezeli to mi nie przeszkadza... powiedzialem mu, zeby go przywiozl i zeby doliczyl transport, facet sie zmieszal i powiedzial ze potrzebuje 10.000 zaliczki w razie gdybym sie rozmyslil...
Nie wiem, katastrofa z takimi ludzmi gdzie szukaja naiwnych, ktorzy wplaca na poczet czegos czego nie maja, nie widza...

Awatar użytkownika
ChiKenn
Klubowicz
Miejscowość: Sieradz
Auto: Chrysler 300C
Rocznik: 2005, 5.7 RWD
Kontakt:

Post autor: ChiKenn » 2014-01-21, 13:05

Katastrofą to jest, że tacy naiwni się nadal znajdują - bo gdyby się nie znajdywali to nikt by nie tracił czasu na takie działania.

marek1234
Oblatywacz

Post autor: marek1234 » 2014-01-21, 22:25

Po czesci przedstawie wam konwersacje po czesci w jezyku polski i angielski emailowa z oszustami;Napisalem zapytanie i to mi napisali;

Dzień dobry!

Po pierwsze, przepraszam za błędy gramatyczne, nie mówię po polski, używam tłumacza. Jeśli to możliwe, proszę mi odpowiedzieć w języku francuskim lub angielskim.

Jak zapewne już zauważyli pojazd ma niską cenę, to dlatego, że był na podstawie umowy leasingu w naszej firmie FINANCECOM EUROPE (we Francji), ale właściciel nie był w stanie zapłacić swoich miesięcznych rat do naszej firmy, więc podjęliśmy kopię posiadanie tego pojazdu.

Teraz sprzedajemy go w cenie wymienionych, w celu odzyskania pozostałego zapłaty umowy leasingu i jest to cena ostateczna tego pojazdu bez innych zobowiązań (długów) lub ukrytych podatków do naszej firmy.

Pojazd jest w doskonałym stanie i poszukuje pracy, bez żadnych wad ukrytych, nie uczestniczących w wypadkach, dokładnie tak, jak widać to na załączonych zdjęciach. będzie pochodzić z Książka serwisowa, wszystkie dokumenty wymagane do rejestracji i 6 miesięczną gwarancją od naszej firmy.

Płatność zostanie dokonana przez Allegro jednym z najbezpieczniejszych metod z Polski. Posiadamy własne Logistyki i oferujemy bardzo atrakcyjne usługi dostaw w rozsądnych cenach (tylko paliwo i opłaty trasa). Jeśli nadal jesteś zainteresowany proszę powiedz nam dokładną lokalizację, aby dać dokładną kwotę trzeba zapłacić za dostawy.

Dziękuję!
Hélène Béringer

FINANCECOM EUROPE
3 RUE BOUDREAU,
75009,PARIS,
FRANCE
Tel/Fax:+33 1 84 88 57 88

Nastepnie im odpisalem

Witam.Auto godne uwagi.Jak najbardziej jestem zainteresowany lecz taka sprzedaż zaoferowana przez państwa jest ryzykowna z uwagi na brak dokumentacji z którą musiałby się zapoznać i zweryfikować z odpowiednimi urzędami w celu potwierdzenia autentyczności.Ewentualnie przesłać emailem kompletna dokumentacje.Kolejna kwestia jest odnośnie płatności.U nas w Polsce jest dużo firm które przez allegro wyłudzają pieniądze miedzy innymi przez podobne ogłoszenia.Oferuję jedynie wpłatę zaliczki w kwocie jaka wyjdzie za transport do Polski a resztę kwoty dopłacić po oględzinach pojazdu i dokumentacji na miejscu.Adres 64-920 piła POLSKA.

Odpowiedz ich na moja wiadomosc

Hello,

The delivery fees with one of our own trucks are 1,500.00 PLN (including transport insurance),so the total price will be 16,500.00 PLN (VAT included).

As we have mentioned in our first email we prefer to use Allegro transactions which is to everyone benefit. This is a program specially designed for this type of transaction and ensures the protection of both parties .

If you're not familiar with the Allegro transactions neutral third-party, it works like this:

After the transaction is started, you are invited to deposit the vehicle price - 16,500.00 PLN - in a neutral polish bank account. ( owned by Allegro , our company does not have access to this account ).

After the amount is deposited, our company must deliver you the vehicle for a 7 days inspection period during which you need to decide whether to accept the vehicle or not ( the vehicle will be delivered at your address ).

If you reject it, your deposit is returned in full by Allegro and we have to arrange shipping back for the vehicle on our expense.

If you choose to accept the vehicle, you have to give your consent to Allegro so the money will be transferred into our company account.

Vehicle will be provided with all documents necessary for registration (all vehicle documents, purchase-sale agreement, invoice) and also 6 months warranty. Delivery will take up to 3 days and of course the vehicle will be insured during transport.

This works for us because we see the money exists and is held by Allegro transactions in a secured account.

It works for you too because the deposit is also guaranteed by Allegro transactions.

If you want to buy the vehicle we need the following details to start the transaction:

Full Name: Full address:
City:
Zip Code:
Country:
Phone number:
Scanned passport copy OR ID card ( to transfer the vehicle documents on your details ).

*Note: In order to avoid waste of time and money please answer back only if you are really interested in our offer.

Whichever is your decision, we thank you for your time!

Hélène Béringer

FINANCECOM EUROPE
Registered No 50474453300010
3 RUE BOUDREAU,
75009,PARIS,
FRANCE
Tel/Fax:+33 1 84 88 57 88

Po tym emailu im pocisnolem i zero odezwu

Nastepnie z znajomym ktory jest przedsiebiorca we francji ustalilismy ze to kanciarze;

W dniu 2013-11-29 10:14:53 użytkownik Marek Charezinski <marek.dakholz@message.pl> napisał:

Witam,

Sprawdzałem wczoraj strony francuskie z samochodami na sprzedaż i nigdzie nie znalazłem jakiejkolwiek oferty firmy FINANCECOM EUROPE. Szukałem też informacji o tej firmie ale było b.mało. Forma prawna firmy to SASU (spółka o akcjach uproszczonych z jednym akcjonariuszem)- prezydent Abdou Bensouda. Mają stronę internetową www.financecom-europe.net, założoną 14.11.2013 na rok (strona w budowie). Szkoda, że w przesłanej korespondencji nie było adresu mailowego firmy - wg info wykorzystują serwer w Austin/USA.

Pod podanym adresem są zarejestrowane jeszcze FinanceCom International (korzenie Maroko) o podawanych aktywach - 15 miliardów USD !!! oraz FinanceCom Asset Management (zarządzanie kapitałami). Numery telefonów stacjonarnych są za każdym razem inne.

Jeżeli Financecom Europe jest spółką córką w/wym. firm to dziwne, że tak potężne konsorcjum para się sprzedażą samochodu na Allegro. Dziwnie brzmi ich tłumaczenie b.niskiej ceny oraz nikłych kosztów dostawy samochodu. Nie znam transakcji via Allegro i nie jestem w stanie ocenić czy depozyt jest faktycznie bepieczny. Na stronach francuskich w cenie ca 4000-4500Eur można znaleźć tylko b.kiepskie samochody ( Mercedes 2002, Smart 2004, Fiat Punto 2006, Renault Clio 2003, Alfa Romeo 2001...). Dziwne, że firma zamiast sprzedać na miejscu i korzystnie samochód, którego jest właścicielem, oferuje tanio wraz z dowozem do Polski.

Obawiam sie, że oferta na samochód (która zresztą zniknęła z portalu) nie jest zbyt czysta i odradzałbym dalsze angażowanie się w sprawę. Samochody a już szczególnie za granicą, warto kupować na miejscu a nie przez portale.

Pozdrawiam / MCH

Podziekował za wyczerpujące wiadomosci.Wczoraj posiedzialem na forach typu "
Oszuści na otomoto cd. : 8 : Oszuści motoryzacyjni - TAK czy NIE .." i wszystko sie wyjasniło.Mimo to dziekuje jeszcze raz.Przy najblizszej okazji jakos sie zrewanzuje.Pozdrawiam

Nie ma za co. Dobrze, że jednak szybko przyszła refleksja, że to oszuści. Też poczytałem forum i fajne jest, że niektóre treści i sformułowania są identyczne jak od tych "Francuzów". Te same argumenty - te same kwoty sa transport itd.

Z ciekawości wysłałem maila do firmy FranceCom International z pytaniem czy coś wiedzą na temat oferty. Odpowiedzi jeszcze nie mam.

Pozdrawiam / MCH

WIEC KOLEDZY UWAZAJCIE NA PODOBNE OGLOSZENIA.Gratke poinformowalem czekam na odp.

Awatar użytkownika
cymek
Klubowicz
Kontakt:

Post autor: cymek » 2014-01-21, 23:11

marek1234, :564: noooj juz teraz wiadomo :564:

marek1234
Oblatywacz

Post autor: marek1234 » 2014-01-22, 22:18

Odpisali z gratki ze zablokowali jemu konto :564:

p00l42
nowy
Miejscowość: ostrów maz

Post autor: p00l42 » 2014-01-23, 09:55

moim zdaniem cudów nie ma są tylko złodzieje i ofiary (własnej głupoty bądż naiwności)
łażę trochę po tych portalach i ofert tego typu jest naprawdę wiele. Aż dziw bierze że takie np. otomoto pozwala na takie ogłoszenia przecież cierpi na tym wizerunek ich marki.
od może 10 lat mam konto na allegro i na nim ani jednej transakcji. mam swoje lata i życie mnie nauczyło zasady ręka w rękę . kupuję dużo fantów z internetu ponieważ mam kilka samochodów pracuję nimi i czasami trzeba coś naprawić . Zawsze dzwonię i pytam o formę za pobraniem. nie zdarzyło mi się aby ktokolwiek odmówił . Ostatnio jednak zmuszony byłem nie odebrać przesyłki a tylko dlatego iż kurier odmówił mi rozpakowania przed zapłatą. Uważam że taka odmowa mija się całkowicie z sensem przesyłki za pobraniem z tąd moje pytanie . czy to był odosobniony przypadek czy Wam też to się zdarza a jeśli tak to w jakich firmach kurierskich.

Awatar użytkownika
ChiKenn
Klubowicz
Kontakt:

Post autor: ChiKenn » 2014-01-23, 12:32

p00l42 pisze:Aż dziw bierze że takie np. otomoto pozwala na takie ogłoszenia przecież cierpi na tym wizerunek ich marki.
A skąd takie otomoto ma wiedzieć o tym, że to oszustwo od razu? Nie mogą z marszu usuwać każdej "okazji" - byłoby to pewnie niezgodne z ich własnym regulaminem.
p00l42 pisze:konto na allegro i na nim ani jednej transakcji.
Skoro i tak kupujesz za pobraniem (które też wcale 100% bezpieczeństwa nie daje) to dlaczego przy okazji nie skorzystać z opcji KUP TERAZ na Allegro? Zawsze daje to dodatkowe zabezpieczenie.
p00l42 pisze:dlatego iż kurier odmówił mi rozpakowania przed zapłatą
Dziwne... co to była za firma kurierska?

p00l42
nowy

Post autor: p00l42 » 2014-01-26, 09:07

a firma ta to dhl no i raz na poczcie też mi odmówiono celem wyjaśnienia usłyszałem iż nadawca powinien dopłacić 5 zeta do przesyłki na ewentualne ponowne zapakowanie i wtedy pozwolono by mi zajrzeć . w dhl natomiast usłyszałem że oni tylko przewożą i rozpakowane przesyłki stanowią dla nich wielki problem ( chodzi pewnie o te uszkodzone )i mają wiele spraw sądowych o odszkodowanie .
a co do otomoto to skoro już zatrudniają ludzi którzy wertują te ogłoszenia i tylko patrzą abyś nie wcisnął tam jakiej reklamy czy czegoś tam za co chcą dodatkową kasę to przy okazji mogliby eliminować ogłoszenia typu oddam auto w dobre ręce za powiedzmy 30% wartości i brak numeru telefonu i warunek przedpłata, no przecież to jawna lipa jest.

wku....rza mnie to że o swoje interesy to dbają a o kupujących nie....

p00l42
nowy

Post autor: p00l42 » 2014-01-26, 09:32

ChiKenn pisze:Skoro i tak kupujesz za pobraniem (które też wcale 100% bezpieczeństwa nie daje) to dlaczego przy okazji nie skorzystać z opcji KUP TERAZ na Allegro? Zawsze daje to dodatkowe zabezpieczenie

przesyłka za pobraniem to dla mnie 100% pewności
towar- kasa
widzę co dostaję za kasę na którą się zgodziłem
nie biorę jeśli tylko coś jest nie zgodne z umową
dokładnie tak samo jak w zwykłym sklepie

poza tym sprzedawca wie o tym że jeśli coś nie halo to przesyłka wróci a on dołoży tylko kasę na przesyłce i 99.9999% wysyłają towar ok.

żaden złodziej nie wyśle wam paczki za pobraniem no chyba że liczy na to że płacicie bez zaglądania

Awatar użytkownika
ChiKenn
Klubowicz
Kontakt:

Post autor: ChiKenn » 2014-01-26, 10:25

p00l42 pisze:żaden złodziej nie wyśle wam paczki za pobraniem no chyba że liczy na to że płacicie bez zaglądania
A co mi po zaglądaniu w przypadku np. podzespołów komputerowych (to samo może dotyczyć skomplikowanych, elektronicznych podzespołów samochodowych) - póki nie podłączysz i tak nie będziesz miał 100% pewności, że działa.

Awatar użytkownika
cymek
Klubowicz
Kontakt:

Post autor: cymek » 2014-01-26, 11:12

ChiKenn, tu chodzi bardziej o to, zeby w paczce cos bylo.. ale tez nie cebula, jak zamawiasz lampe ogrodowa ;)
W przypadku kiedy cos nie dziala, a towar odebrany (zgodny z zamowieniem), to wtedy reklamacjone ;)

p00l42
nowy

Post autor: p00l42 » 2014-01-26, 11:53

cymek pisze:ChiKenn, tu chodzi bardziej o to, zeby w paczce cos bylo.. ale tez nie cebula, jak zamawiasz lampe ogrodowa ;)
W przypadku kiedy cos nie dziala, a towar odebrany (zgodny z zamowieniem), to wtedy reklamacjone ;)
no i to jest czytanie połączone dokładnie ze zrozumieniem czytanego tekstu

tu chodzi o to żeby ta paczka wogóle była, a nie wpłaciłem pieniądze i gościa brak

p00l42
nowy

Post autor: p00l42 » 2014-01-26, 12:04

ChiKenn pisze:A co mi po zaglądaniu w przypadku np. podzespołów komputerowych (to samo może dotyczyć skomplikowanych, elektronicznych podzespołów samochodowych) - póki nie podłączysz i tak nie będziesz miał 100% pewności, że działa.
a kupując taką rzecz w normalnym sklepie to jesteś pewny?
nie po prostu liczysz na to że sprzedawca jest uczciwy i przyjmie reklamację.

Awatar użytkownika
ChiKenn
Klubowicz
Kontakt:

Post autor: ChiKenn » 2014-01-26, 18:15

cymek pisze:ChiKenn, tu chodzi bardziej o to, zeby w paczce cos bylo.. ale tez nie cebula, jak zamawiasz lampe ogrodowa
A co mi po zepsutej lampie ogrodowej? :) Dokonując rzeczywistej, zarejestrowanej transakcji w systemie danego serwisu sprzedażowego można przynajmniej mieć później podstawy do jakichś roszczeń - albo chociaż negatywną opinię wystawić, żeby ostrzec innych kupujących przed oszustem.
p00l42 pisze:a kupując taką rzecz w normalnym sklepie to jesteś pewny?
Nie, ale kupując w sklepie zawsze masz fizyczne miejsce, do którego możesz się udać i próbować złożyć reklamację z nadzieją że otrzymasz kasę - masz paragon, dowód zakupu - do tego w sklepie towar najczęściej kupuje się nowy, z gwarancją. Kolejna sprawa - jeśli wiem, że dany sklep istnieje od kilku lat w moim mieście i nigdy nie słyszałem o nim nic złego - mam do niego większe zaufanie - niż do "Pana Zenona z allegro" :) Uprzedzając pytanie - kwestia kilku(set) pozytywnych komentarzy na allegro to żaden problem - ja nie traktuje tego jako potwierdzenie rzetelności sprzedawcy. Zawsze klikam kup teraz, bo to jest dodatkowe zabezpieczenie - nie kupuję "po za aukcją".

Awatar użytkownika
ponti
Oblatywacz

Post autor: ponti » 2014-01-26, 18:58

p00l42 pisze:moim zdaniem cudów nie ma są tylko złodzieje i ofiary (własnej głupoty bądż naiwności)
łażę trochę po tych portalach i ofert tego typu jest naprawdę wiele. Aż dziw bierze że takie np. otomoto pozwala na takie ogłoszenia przecież cierpi na tym wizerunek ich marki.
od może 10 lat mam konto na allegro i na nim ani jednej transakcji. mam swoje lata i życie mnie nauczyło zasady ręka w rękę . kupuję dużo fantów z internetu ponieważ mam kilka samochodów pracuję nimi i czasami trzeba coś naprawić . Zawsze dzwonię i pytam o formę za pobraniem. nie zdarzyło mi się aby ktokolwiek odmówił . Ostatnio jednak zmuszony byłem nie odebrać przesyłki a tylko dlatego iż kurier odmówił mi rozpakowania przed zapłatą. Uważam że taka odmowa mija się całkowicie z sensem przesyłki za pobraniem z tąd moje pytanie . czy to był odosobniony przypadek czy Wam też to się zdarza a jeśli tak to w jakich firmach kurierskich.
Żadna firma kurierska nie umożliwi Ci otwarcia przesyłki za pobraniem!!! Istnieje możliwość tylko obejżenia przesyłki i sprawdzenia czy opakowanie nie jest uszkodzone-jeśli jest to piszecie protokół szkody i reklamacja.
Jedyną opcją jest wysyłka za pobraniem z możliwością otworzenia zawartości w Poczcie Polskiej.
Ryzyko, że w przesyłce za pobraniem będzie np. cegła zamiast dvd zawsze istniała i istnieje, dlatego należy kupować tylko u osób które mają dużo pozytywnych komentarzy i bezwzględnie sprawdzać czy te komentarze za np. 20 sprzedanych towarów nie są za długopisy kiedy my kupujemy od niego tv za 3000.

Nawiasem mówiąc niech koledzy mi wyjaśnią bo na allegro na stronie sprzedaży 300m widnieją 300c transit oraz opel zafira-pisałem i zgłaszałem sprawę do allegro i otomoto ale mnie totalnie olali-widocznie kasa od komisów leży im bardziej niż piep**ny bałagan.
My forumowicze powinniśmy zgłosić te ogłoszenia jako naruszenie regulaminu bo po co jak ktoś szuka 300 emki to wyświetla mu się pełno gówien porozbijanych cegieł z aukcji ze Stanów.
Pozdrawiam

p00l42
nowy

Post autor: p00l42 » 2014-01-26, 21:15

ostatnią paczkę dostałem wczoraj wprawdzie od zaufanego sprzedawcy ale dla zasady spojrzałem a póżniej kasa. kurier nawet nie pisnął . ale chyba faktycznie był to pocztex.
wniosek zamawiam przesyłki pocztexem albo rezygnuję. jeśli będzie więcej takich jak ja to może da to do myślenia tym w dhl-u. Naprawdę wa.i mnie te 5 zeta co zapłacę więcej za przesyłkę. po prostu chyba jak każdy nie lubię być dyma...y.

p00l42
nowy

Post autor: p00l42 » 2014-01-26, 21:22

może nie w temacie no ale taki dowcip słyszałem
klient w sklepie -- chcę złożyć reklamację kupiłem u was komputer z dożywotnią gwarancją i zdechł
sprzedawca--- skoro zdechł a gwarancja była dożywotnia no to właśnie wygasła

ODPOWIEDZ